Artikel & Meinungen Hoqa E Qytetit

(1 - 30 von 56
)

Twitter-Nachrichten: albpress.org (albpress)

11.07.2012 Një pilot dhuron spektakël në rrugët e qytetit. Video http://t.co/G1TbYyAt

Twitter-Nachrichten: albpress.org (albpress)

11.07.2012 Një pilot dhuron spektakël në rrugët e qytetit. Video http://t.co/uRpLsETh albpress - #flashnews #lajmiifundit

Google Blogs: 10 mijë tifozë shqiptarë do të ndjekin kombëtaren kundër Zvicrës ...

09.09.2012 Ai më tej ka shtuar se gjatë negociatave që kanë pasur me Federatën Zvicerane të Futbollit dhe me policinë e qytetit janë informuar se këta të fundit presin dyndje shqiptarësh më 11 shtator. “ Gjatë takimit me policinë e qytetit ...

Albanische Nachrichten - fuer die ja die ja die Internationale Presse ...

karl-kreibich.over-blog.com
04.03.2009 Qytetarët që kanë zgjedhur të shëtisin do ti shoqërojë Banda e Qytetit e cila do të ecin përgjatë Bulevardit duke i rënë veglave muzikore. Ndërkohë që nuk është planifikuar ndonjë aktivitet tjetër, përpos shëtitjes së Lirisë.

Ultranationalistische Griechen:Kundgebung gegen Albaner

www.balkanforum.info
08.08.2010 Edhe në rrugët e qytetit të Verias ata kanë hedhur parulla kundër emigrantëve shqiptarë si dhe kanë grisur një fotografi të flamurit shqiptar në një prej zyrave të agjencisë së udhëtimit “Emigranti”. Në të njëjtën orë, në një ...

Panta rei – çdo gjë rrjedh « destinatio

blog.destinatio.de
02.03.2009 në cepat e qytetit tim. me pak folklor edhe mund të mbijetosh! Periferitë tona gjithnjë e më pa-kujtesë. drejt të ardhmes, sepse. koha mund të jetë vetëm në të ardhmen, sepse. liria e vetme është fuqia për të ëndërruar. dhe fuqia për të pritur.

Google Blogs: Der Bürgermeister von Durres stellt den Detail Urbanistik - Albania.de

04.01.2009 “Është një plan strategjik për zhvillimin e qytetit, është një plan për të ardhmen e tij me një kuadër 25 vjeçare dhe për të qenë sa më transparent ne kemi nisur sot takim e parë për të diskutuar dhe sqaruar pikat e nxehta të ...

Albanische Nachrichten: (vor allem in Albanisch) - die keine ...

karl-kreibich.over-blog.com
22.01.2009 Ora12:50-Gjendet gomonia me 3 shqiptarët e konsideruar e humbur prej dy ditësh. Policia e Shtetit konfirmoi se 3 banorët e qytetit të Vlorës që kishin dalë për peshkim duke mos mundur të kthehen sërisht në breg janë mirë me shëndet.

Mesazhi Kur'anor nga periferia e qytetit!

forumi.kurandhesunet.net
All-llahu i Madhërishëm në Kur’anin fisnik urdhëron e thotë: “Dhe erdhi një njeri që ngutej nga ana më e largët e qytetit e tha:‘O Musa, parësimi është

Google Blogs: FORCAT E ASADIT PËRGATITEN QË TË SULMOJNË HALEPIN

07.08.2012 Nga ana tjetër mes forcave të Esadit dhe pjesëtarëve të Ushtrisë për Sirinë e Lirë po përjetohen përleshje të ashpra nëpër rrugicat e qytetit. Mësohet se para sulmit që kanë në plan të bëjnë forcat e Esadit për të marrë ...

Gruaja më e bukur e qytetit | Tirana Calling

tiranacalling.wordpress.com
Nga Charles Bukowski Përktheu në shqip Sokol Çunga Cass-i ishte më e vogla dhe më e bukura nga pesë motrat. Cass-i ishte gruaja më e bukur e qytetit. Gjysëm indiane, me trup të zhdërvjellët dhe të pazakontë, një trup gjarpërush dhe përvëlues, me sy që përputheshin në mënyrë të përsosur me të. Cass-i ishte zjarr…

Tirana jep çelësin e qytetit këngëtarit serb Goran Bregoviq! [Arkiva] - DForum

www.kosova.de
[Arkiva] Tirana jep çelësin e qytetit këngëtarit serb Goran Bregoviq! Muzikë / Musik

Google Blogs: Medreseja e …novës | Ekuilibër – Portal informativ dhe edukativ

22.05.2012 Kjo shkollë ka vepruar deri në vitin 1940 dhe pastaj është mbyllur, sepse pushteti e nacionalizoi këtë ndërtesë si dhe varrezat e …novës për të ndërtuar një ndërtesë të Madhe për spitalin e qytetit të …novës. Në skaj të ...

Legjenda e qytetit Berat - Forumi Shqiptar

www.forumishqiptar.net
Legjenda e qytetit Berat Përralla për vogëlushët

Google Blogs: spostohu.com » Kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë

06.08.2012 Drejtoresha Vata ka thënë se zona 7 e qytetit ka gjithsej 200 hektarë sipërfaqe, ndërsa plani rregullues do të diskutohet dhe do të dihet saktë se çka do të ndërtohet. Ajo ka pohuar se nga ky debat nuk mund të merret ndonjë ...

Historia e qytetit te Beratit

www.nastradini.com
Historia e qytetit te Beratit

Google Blogs: Fëmijët e qytetit, më alergjikë se ata të fshatit | Ekuilibër – Portal ...

09.06.2012 Fëmijët që jetojnë në qytet janë më alergjikë ndaj ushqimit se sa ata që jetojnë në fshat. Sipas një studimi të fundit amerikan, të vegjlit që rriten në zonat urbane kanë 50% mundësi më shumë të vuajnë alergji nga ushqimet që ...

Google Blogs: Mitrovica veriore me Kuvend? : Portali Informativ – Korieri

27.05.2012 Zyra Administrative në veri të Mitrovicës mund të mbetet vetëm projekt në tentativë i Qeverisë së Kosovës, në rast se serbët që e administrojnë aktualisht veriun e qytetit të ndarë nuk e japin pëlqimin për hapjen e saj, shkruan ...

Google Blogs: spostohu.com » Incident në Shkup, plagoset me armë zjarri 19 ...

29.05.2012 ... një zënkë mes 5-6 personave, njëri nga të cilët ka nxjerr revolën de ka shtënë 2-3 plumba, prej të cilëve njëri ka përfunduar në gjoksin e Omer S, i cili më pas është dërguar në spitalin e qytetit ku edhe po mbahet për kurim'.

Google Blogs: Floriri është vetëm për shëmtaraqet!! | Ekuilibër - Portal informativ ...

22.03.2012 Mos u ngutni, por më sillni të mençurin e qytetit.” Me të mbërritur i mençuri i qytetit, mbreti ia qau hallin që e kishte zënë. I mençuri i tha:”Lartmadhëri! Njerëzit nuk do të binden nëse mendon sipas asaj që kërkon ti dhe jo sipas ...

Google Blogs: 14 vjet nga vdekja e Azem Hajdarit, Berisha: Vrasja e shekullit për ...

12.09.2012 Ai tha se betejat në rrugët e qytetit bën që të mposhtej regjimi më i egër dhe hapi për shqiptarët dyert e lirisë, dyert e dinjitetit dhe në rast se sot shqiptarët janë njerëz të lirë, i detyrohen më shumë se kujtdo tjetër Azem Hajdarit ...

Google Blogs: Edy Reja nderohet me Çmimin e Qytetit të Gorizzias

12.03.2012 Vendosëm që këtë vit ky çmim t'i shkojë Rejas, pasi përpos faktit që është një trajner i madh dhe një ish futbollistë i shkëlqyer, është një njeri i lidhur fort me tokën e tij.”

Google Blogs: Unikkatili e 'kallë” Prishtinën : Portali Informativ Korieri

16.07.2012 unikatil. I jashtëzakonshëm. Lideri i TBA, Unikkatili, ka shfaqur një performancë epike në stadiumin e qytetit të Prishtinës, duke ndezur rreth 20 mijë të pranishëm. Mbrëmja filloi me Gjirën, e cila ndezi të pranishmit në stadium, ...

Google Blogs: Qyteti pa aktivitete për të rinj

01.07.2012 Sezoni veror në Prishtinë s'ka aktivitete dhe gjallëria e qytetit venitet. Studentët dhe nxënësit e gjallërojnë jetën e kryeqytetit, mungesa e tyre e pasivizon çdo aktivitet, ndërsa Ministrisë së Kulturës, sikur nuk i bie ndërmend t'i ...

Google Blogs: Tre nxënës mbahen në spital. Prindërit e revoltuar kërkojnë mbrojtje ...

08.03.2012 Sot nxënësi i cili ishte më rëndë i lënduar, ka lënë dhomën e kujdesit intensiv dhe gjendet në repartin për kurim në ish spitalin e qytetit. Një pjesë e nxënësve që mbrëm kërkuan ndihmë mjekësore janë lëshuar në shtëpi, ...

Google Blogs: Me nderime të larta u varros Arbër Xhaferri

16.08.2012 PDSH bëri të ditur se në mesditë do të mbahet mbledhje komemorative në Pallatin e Kulturës në Tetovë, ndërsa kortezhi për përcjelljen e të ndjerit do të niset nga qendra e Tetovës në orën 13.30 për në varrezat e qytetit.

Google Blogs: Ndërron jetë Arbën Xhaferi

15.08.2012 ... enjten (16 gusht 2012) në ora 12.00 në Pallatin e Kulturës në Tetovë, do të mbahet mbledhje komemorative, kurse kortezhi për përcjelljen e të ndjerit, do të niset nga qendra e Tetovës në ora 13.30 për në varrezat e qytetit.

Google Blogs: Spiderman-i ekziston në Francë | Digital Life Plus

13.05.2012 Ai quhet Alain Robert dhe zakonisht ngitet në ndërtesat e qytetit duke përdorur vetëm pjesët e trupit të tij. Nuk përdor as litarë sigurie dhe asgjë tjetër. Alain Robert, nuk ka lënë ndërtesë në Francë pa u ngjitur dhe me të drejtë ...

Google Blogs: Siri: Luftime intensive në qytetet Damask dhe Alepo

22.07.2012 Po ashtu ë dielënt, për luftime intensive raportohet edhe në Alepo, që është qyteti më i madh në Siri, derisa forcat kryengritëse kanë bërë përpjekje të orkestruara për marrjen e qytetit. Raportohet se ka pasur luftime afër bazës ...

Alle Infos zum Namen "Hoqa E Qytetit"

+1